02013A7R5CAQ2A
Mfr.Part #
02013A7R5CAQ2A
Description
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0201
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Tolerance :
±0.25pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Published :
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Weight :
170.097139μg
Capacitance :
7.5pF
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
02013A7R5CAQ2A
KYOCERA AVX 02013A7R5CAQ2A
7.5pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)