02013A7R0DAT2A
Mfr.Part #
02013A7R0DAT2A
Description
CAP CER 7PF 25V NP0 0201
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Radiation Hardening :
No
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Length :
600μm
Voltage - Rated :
25V
Surface Mount
Depth :
300μm
Capacitance :
7pF
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±0.5pF
SMD/SMT
Width :
300μm
Voltage - Rated DC :
25V
Surface Mount, MLCC
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Datasheets
02013A7R0DAT2A
KYOCERA AVX 02013A7R0DAT2A
7pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)