02013A7R0CAT2A
Mfr.Part #
02013A7R0CAT2A
Description
CAP CER 7PF 25V NP0 0201
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
25V
Published :
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount, MLCC
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Voltage - Rated :
25V
C0G
Radiation Hardening :
No
C0G NP0
Length :
600μm
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Thickness :
330.2μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
7pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Depth :
300μm
Width :
300μm
Datasheets
02013A7R0CAT2A
KYOCERA AVX 02013A7R0CAT2A
7pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)