02013A5R1CAT2A
Mfr.Part #
02013A5R1CAT2A
Description
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0201
Ceramic Capacitors
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated DC :
25V
Dielectric :
C0G
Thickness :
330.2μm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Radiation Hardening :
No
Published :
Case Code (Imperial) :
ROHS3 Compliant
Depth :
300μm
Capacitance :
5.1pF
Datasheets
02013A5R1CAT2A
KYOCERA AVX 02013A5R1CAT2A
5.1pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)