02013A510JAT2A
Mfr.Part #
02013A510JAT2A
Description
CAP CER SMD
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Capacitance :
51pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
02013A510JAT2A
KYOCERA AVX 02013A510JAT2A
51pF Ceramic Capacitor 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)