02013A4R7CAQ2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
02013A4R7CAQ2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0201
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.25pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Thickness :
330.2μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Capacitance :
4.7pF
Datasheets
02013A4R7CAQ2A
KYOCERA AVX 02013A4R7CAQ2A
4.7pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
02013A4R7CAQ2A Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 25V.
02013A4R7CAQ2A Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V