02013A4R7BAT2A
Mfr.Part #
02013A4R7BAT2A
Description
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0201
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Temperature Characteristics Code :
Capacitance :
4.7pF
Voltage - Rated DC :
25V
Radiation Hardening :
No
Height :
0.33mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Length :
0.6mm
Width :
0.3mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Termination :
SMD/SMT
HTS Code :
Surface Mount, MLCC
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
12 Weeks
Depth :
300μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.1pF
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
330.2μm
Multilayer :
yes
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Pbfree Code :
yes
Datasheets
02013A4R7BAT2A
KYOCERA AVX 02013A4R7BAT2A
4.7pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)