02013A4R3CAT2A
Mfr.Part #
02013A4R3CAT2A
Description
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0201
Published :
Depth :
300μm
Weight :
170.097139μg
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.25pF
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
20 Weeks
Capacitance :
4.3pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Datasheets
02013A4R3CAT2A
KYOCERA AVX 02013A4R3CAT2A
4.3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)