02013A4R3BAT2A
Mfr.Part #
02013A4R3BAT2A
Description
CAP CER 4.3PF 25V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
Number of Terminations :
2
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Cut Tape (CT)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated DC :
25V
Lead Free :
Lead Free
Multilayer :
yes
C0G NP0
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Height :
330μm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Capacitance :
4.3pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
02013A4R3BAT2A
KYOCERA AVX 02013A4R3BAT2A
4.3pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)