02013A3R9CAQ2A
Mfr.Part #
02013A3R9CAQ2A
Description
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0201
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
3.9pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
02013A3R9CAQ2A
KYOCERA AVX 02013A3R9CAQ2A
3.9pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
02013A3R9CAQ2A Overview
A program's size/dimension is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 25V, it is capable of operating.
02013A3R9CAQ2A Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V