02013A3R6CAT2A
Mfr.Part #
02013A3R6CAT2A
Description
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0201
Tolerance :
±0.25pF
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount
Voltage - Rated :
25V
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Width :
300μm
Capacitance :
3.6pF
Depth :
300μm
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
20 Weeks
Length :
600μm
Dielectric :
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
330.2μm
Weight :
170.097139μg
0201 (0603 Metric)
Radiation Hardening :
No
Datasheets
02013A3R6CAT2A
KYOCERA AVX 02013A3R6CAT2A
3.6pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)