02013A3R6BAT2A
Mfr.Part #
02013A3R6BAT2A
Description
CAP CER 3.6PF 25V C0G/NP0 0201
Packaging :
Cut Tape (CT)
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Capacitance :
3.6pF
Surface Mount
Depth :
300μm
Tolerance :
±0.1pF
GENERAL PURPOSE
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
02013A3R6BAT2A
KYOCERA AVX 02013A3R6BAT2A
3.6pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)