02013A3R0CAT2A
Mfr.Part #
02013A3R0CAT2A
Description
CAP CER 3PF 25V NP0 0201
C0G
Dissipation Factor :
10 %
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Voltage - Rated DC :
25V
Published :
Tolerance :
±0.25pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
300μm
Capacitance :
3pF
Datasheets
02013A3R0CAT2A
KYOCERA AVX 02013A3R0CAT2A
3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)