02013A3R0CAQ2A
Mfr.Part #
02013A3R0CAQ2A
Description
CAP CER 3PF 25V NP0 0201
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
3pF
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Datasheets
02013A3R0CAQ2A
KYOCERA AVX 02013A3R0CAQ2A
3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
02013A3R0CAQ2A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 25V, it can operate.
02013A3R0CAQ2A Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V