02013A3R0BAT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
02013A3R0BAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3PF 25V NP0 0201
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±0.1pF
Depth :
300μm
Dielectric :
C0G
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
3pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Radiation Hardening :
No
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
25V
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Thickness :
330.2μm
Case Code (Metric) :
Datasheets
02013A3R0BAT2A
KYOCERA AVX 02013A3R0BAT2A
3pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)