02013A390JAT2A
Mfr.Part #
02013A390JAT2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Width :
0.3mm
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated :
25V
Height :
330μm
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Number of Pins :
2
Multilayer :
yes
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
5%
Capacitance :
39pF
Case Code (Imperial) :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
0.6mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Min Operating Temperature :
-55°C
JESD-609 Code :
e3
Depth :
300μm
Voltage - Rated DC :
25V
Published :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Pbfree Code :
yes
0201 (0603 Metric)
REACH SVHC :
Unknown
Datasheets
02013A390JAT2A
KYOCERA AVX 02013A390JAT2A
39pF 25V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)