02013A330FAT2A
Mfr.Part #
02013A330FAT2A
Description
CAP CER SMD
Tolerance :
1%
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Multilayer :
yes
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
12 Weeks
Width :
0.3mm
Voltage - Rated :
25V
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
25V
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Published :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Depth :
300μm
Length :
0.6mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Height :
0.33mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Dielectric :
C0G
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
33pF
HTS Code :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Datasheets
02013A330FAT2A
KYOCERA AVX 02013A330FAT2A
33pF 25V Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)