ZXFV203N14TA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ZXFV203N14TA
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
SO
Datasheet
Download
Description
IC AMP CURRENT FEEDBACK 14SO
Stock
247
In Stock :
247
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Video Amps and Modules
Operating Supply Current :
7.5mA
Output Current per Channel :
40mA
Max Dual Supply Voltage :
5.25V
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
SO
Number of Channels :
3
Temperature Grade :
Industrial
Min Operating Temperature :
-40°C
Bandwidth :
210000 kHz
Height :
1.5mm
Supply Type :
Dual
Qualification Status :
Not Qualified
Consumer IC Type :
Video Amplifier
Pin Count :
14
Terminal Form :
Gull wing
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Published :
2005
Number of Functions :
3
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dual Supply Voltage :
5V
Number of Pins :
14
Length :
8.75mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
-3db Bandwidth :
210MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Pitch :
1.27mm
Slew Rate :
600 V/µs
Max Operating Temperature :
85°C
Width :
4mm
Number of Terminations :
Min Dual Supply Voltage :
4.75V
Datasheets
ZXFV203N14TA
Introducing Video Amps and Modules Diodes Incorporated ZXFV203N14TA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:SO, Number of Channels:3, Bandwidth:210000 kHz, Number of Pins:14, Number of Terminations:14, ZXFV203N14TA pinout, ZXFV203N14TA datasheet PDF, ZXFV203N14TA amp .Beyond Video Amps and Modules Diodes Incorporated ZXFV203N14TA ,we also offer LT6559CUD#PBF, LMH6715MA/NOPB, OPA692ID, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Diodes Incorporated ZXFV203N14TA
14 Terminations 14 Pin Video Amps Modules 3 Functions 600 V/μs Min -40°C Max 85°C
ZXFV203N14TA Overview
A Tape & Reel (TR) package contains class d amplifier.In order to save space, class d amp is included in the package SO.There are 14 pins on audio digital amplifier.A 14 termination is present on digital amplifier.Its -3db bandwidth is 210MHz.Audio amplifier is powered by 7.5mA supply current.Using 14 pins, amplifier ic is constructed.It is recommended to operate at a temperature below 85°C.At least -40°C is recommended as the operating temperature.A total of 3 channels are available at the moment.VIDEO AMPLIFIER is the consumer IC type of the amplifier.In this case, Surface Mount is used as the mounting method.Dual is the supply type.
ZXFV203N14TA Features
14 pins