ZX2-LD100L 0.5M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ZX2-LD100L 0.5M
Manufacturer
Omron Automation
Package / Case
DO-201AD, Axial
Datasheet
Download
Description
ZX2 HEAD 100MM DIFFUSE LINE
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Unclassified
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.25V @ 3A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Product Type :
Sensor Hardware
Reverse Recovery Time (trr) :
30ns
Capacitance @ Vr, F :
Current - Reverse Leakage @ Vr :
20μA @ 400V
Diode Type :
Standard
Product Status :
Active
Subcategory :
Sensors
Package :
Bulk
Speed :
Fast Recovery = 200mA (Io)
Brand :
Omron Automation and Safety
Omron
Current - Average Rectified (Io) :
3A
Base Product Number :
ZX2-LD100
Package / Case :
DO-201AD, Axial
Series :
Electrical Connection :
Cable 0.5 m
Operating Temperature - Junction :
-40°C ~ 150°C
Product Category :
Sensor Hardware and Accessories
Supplier Device Package :
DO-201AD
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
400V