ZWS30-5/JA
Mfr.Part #
ZWS30-5/JA
Description
AC/DC CONVERTER 5V 30W
Operating Temperature :
-10°C~60°C With Derating
Feature :
Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Voltage - Output 1 :
5V
Protections :
OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
Power (Watts) :
30W
Mounting Type :
Chassis Mount
Current - Output (Max) :
6A
Size / Dimension :
5.24Lx2.17W x 1.02 H 133.0mmx55.1mmx25.9mm
Voltage - Isolation :
3kV
Series :
ZWS (30W)
Height :
25.9mm
Efficiency :
75%
Type :
Enclosed
Published :
Reach Compliance Code :
Compliant
Output Voltage :
5V
Voltage - Input :
85V~265VAC