ZV14K1206T201N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ZV14K1206T201N
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 22V 200A 1206
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
ECCN Code :
EAR99
Varistor Voltage :
22V
Mount :
Surface Mount
Energy :
0.60J
Varistor Voltage (Typ) :
22V
Number of Circuits :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Voltage Rating (AC) :
14V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Capacitance @ Frequency :
950pF @ 1kHz
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Case Code (Metric) :
Max Voltage Rating (DC) :
18V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Varistor Voltage (Max) :
24.2V
Case Code (Imperial) :
Series :
ZV
Resistor Type :
VARISTOR
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Maximum AC Volts :
14V
Varistor Voltage (Min) :
19.8V
Max Surge Current :
200A