ZUS25053R3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ZUS25053R3
Manufacturer
Cosel
Package / Case
6-DIP Module
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 13W
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Depth :
8.5mm
Trim/Adjustable Output :
yes
Width :
50mm
Mount :
Through Hole
Number of Functions :
1
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Current - Output 1 :
4A
Applications :
ITE (Commercial)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
JESD-30 Code :
R-XDMA-P6
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Lead Free :
Lead Free
Output Power :
25W
Length :
65mm
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
9V
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-20°C~71°C With Derating
Efficiency :
72%
Weight :
65.000013g
Mounting Type :
Through Hole
Output Voltage :
3.3V
Number of Terminations :
6
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
2.56Lx1.97W x 0.33 H 65.0mmx50.0mmx8.5mm
Series :
ZUS (25W)
Nominal Input Voltage :
5V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Output Current :
4A
Reach Compliance Code :
Unknown
Terminal Position :
Dual
Voltage - Isolation :
500V
Power (Watts) :
13W
Number of Outputs :
1
Published :
Terminal Form :
PIN/PEG
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
6-DIP Module
Input Voltage-Nom :
5V
Height :
8.382mm