ZUP36-6/LUW
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ZUP36-6/LUW
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
PWR SUP BENCH PROG 0-36V 216W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Max Output Current :
6A
Feature :
Memory, Programmable, RS232 and RS485 Interface
Height :
70.0024mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Output :
0V~36VDC
Voltage - Output 1 :
36V
Size / Dimension :
13.780Lx4.882W x 2.756 H 350.00mmx124.00mmx70.00mm
Max Power Dissipation :
200W
Power (Watts) :
200W
Type :
Bench (AC to DC)
Max Operating Temperature :
50°C
Voltage Regulation - Load :
2mV + 0.005%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage Regulation - Line :
1mV + 0.005%
Current Regulation - Load :
0.01% + 5mA
Ripple :
5mV
Series :
ZUP
Width :
124.0028mm
Accuracy - Voltmeter; Ammeter :
0.02% + 20mV
Weight :
6.4lbs 2.9kg
Length :
350.012mm
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
0°C
Radiation Hardening :
No
Max Output Power :
216W
Display Type :
Digital
Current Regulation - Line :
0.01% + 2mA
Current - Output :
0A~6A
Voltage - Supply :
85V~265VAC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Characters :
3
Published :
Number of Outputs :
1
Current - Output 1 :
6A
Efficiency :
80 %