Z8F3201AN020SC00TR
Mfr.Part #
Z8F3201AN020SC00TR
Package / Case
44-LQFP
Description
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFP
Internal
Min Operating Temperature :
0°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Frequency :
20MHz
Memory Type :
Flash
Interface :
I2C, IrDA, SPI, UART, USART
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Connectivity :
I2C, IrDA, SPI, UART/USART
Max Operating Temperature :
70°C
Program Memory Size :
32KB 32K x 8
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
44-LQFP
RAM Size :
2K x 8
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Memory Size :
32kB
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~3.6V
Base Part Number :
Z8F3201
Core Architecture :
eZ8
Supplier Device Package :
44-QFP (10x10)
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Data Converter :
A/D 8x10b
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Speed :
20MHz