Z8F0431PH020EG
Mfr.Part #
Z8F0431PH020EG
Package / Case
20-DIP (0.300, 7.62mm)
Description
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20DIP
Supply Voltage :
3.3V
Number of Pins :
20
Pin Count :
20
Number of Terminations :
DMA Channels :
No
Packaging :
Tube
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V~3.6V
Surface Mount :
No
Program Memory Type :
Flash
Qualification Status :
Not Qualified
Power Supplies :
3/3.3V
Number of Timers/Counters :
2
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Number of I/O :
17
Factory Lead Time :
13 Weeks
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Height Seated (Max) :
4.49mm
Program Memory Size :
4KB 4K x 8
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Has ADC :
Terminal Position :
Dual
Mounting Type :
Through Hole
DAC Channels :
Package / Case :
20-DIP (0.300, 7.62mm)
Memory Size :
4kB
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT
RAM Size :
256 x 8
Frequency :
20MHz