Z36-12-IS510-U
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Z36-12-IS510-U
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-36V
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Ripple :
5mV
Factory Lead Time :
12 Weeks
Accuracy - Voltmeter; Ammeter :
0.5% + 1 count
Voltage - Output :
0V~36VDC
Display Type :
Digital
Current Regulation - Line :
2mA + 0.01%
Max Power Dissipation :
432W
Current Regulation - Load :
5mA + 0.01%
Series :
Z+
Weight :
5.3lbs 2.4kg
Size / Dimension :
13.780Lx4.134W x 3.268 H 350.00mmx105.00mmx83.00mm
Length :
350.012mm
Number of Characters :
4 (2)
Height :
83.0072mm
Number of Outputs :
1
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage Regulation - Line :
2mV + 0.01%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
432W
Feature :
Programmable, RS232, RS485 and USB Interface
Type :
Bench (AC to DC)
Voltage - Supply :
85V~265VAC
Power (Watts) :
432W
Published :
Voltage Regulation - Load :
2mV + 0.01%
Width :
105.0036mm
Current - Output :
0A~12A