Z20-20-LAN-L-U
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Z20-20-LAN-L-U
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-20V
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Height :
83.0072mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Accuracy - Voltmeter; Ammeter :
0.5% + 1 count
Radiation Hardening :
No
Voltage Regulation - Load :
2mV + 0.01%
Max Power Dissipation :
400W
Efficiency :
83 %
Voltage - Output :
0V~20VDC
Type :
Bench (AC to DC)
Max Output Power :
400W
Min Operating Temperature :
0°C
Feature :
LAN, Programmable, RS232, RS485 and USB Interface
Output Power :
400W
Size / Dimension :
13.780Lx4.134W x 3.268 H 350.00mmx105.00mmx83.00mm
Voltage Regulation - Line :
2mV + 0.01%
Max Operating Temperature :
50°C
Number of Characters :
4 (2)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power Rating :
400W
Current Regulation - Line :
2mA + 0.01%
Voltage - Supply :
85V~265VAC
Max Output Current :
20A
Power (Watts) :
400W
Published :
Current - Output :
0A~20A
Ripple :
5mV
Display Type :
Digital
Mount :
Panel
Current Regulation - Load :
5mA + 0.01%
Width :
105.0036mm
Number of Outputs :
1
Weight :
5.3lbs 2.4kg
Length :
350.012mm