Z100-6-LAN-L-U
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Z100-6-LAN-L-U
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-100V
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Weight :
5.3lbs 2.4kg
Power Rating :
600W
Feature :
LAN, Programmable, RS232, RS485 and USB Interface
Number of Characters :
4 (2)
Height :
83.0072mm
Display Type :
Digital
Voltage - Supply :
85V~265VAC
Mount :
Panel
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Bench (AC to DC)
Accuracy - Voltmeter; Ammeter :
0.5% + 1 count
RoHS Status :
RoHS Compliant
Ripple :
10mV
Published :
Size / Dimension :
13.780Lx4.134W x 3.268 H 350.00mmx105.00mmx83.00mm
Voltage - Output :
0V~100VDC
Wire/Cable Type :
Power Cord
Series :
Z+
Current Regulation - Load :
5mA + 0.01%
Width :
105.0036mm
Voltage Regulation - Load :
2mV + 0.01%
Number of Outputs :
1
Length :
350.012mm
Power (Watts) :
600W
Current - Output :
0A~6A
Current Regulation - Line :
2mA + 0.01%
Max Power Dissipation :
600W
Voltage Regulation - Line :
2mV + 0.01%
Voltage - Output 1 :
100V
Current - Output 1 :
6A