Z0603C681CSMST
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Z0603C681CSMST
Manufacturer
KEMET
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
SIGNAL LINE EMI FERRITE CHIP BEA
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Current Rating (Max) :
150mA
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Factory Lead Time :
79 Weeks
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Number of Lines :
1
Ratings :
DC Resistance (DCR) (Max) :
1Ohm
JESD-609 Code :
e3
Product Status :
Obsolete
Construction :
Chip Bead
Packing Method :
TR
Rated Current :
0.15 A
Impedance @ Frequency :
680 Ohms @ 100 MHz
Reach Compliance Code :
Compliant
Case Code :
Filter Type :
Signal Line
Height (Max) :
0.037 (0.95mm)
Physical Dimension :
L1.6XB.8XH.8 (mm)/L.063XB.0315XH.0315 (inch)
Series :
Z-SMS
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Material :
Ferrite
Width :
0.8 mm
Height :
0.8 mm
Base Product Number :
Z0603C
Length :
1.6 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Datasheets
Z0603C681CSMST
KEMET Z0603C681CSMST
Z0603C681CSMST datasheet pdf and EMI, Filter Kits product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN