YS1801500000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
YS1801500000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLK 9POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Factory Lead Time :
10 Weeks
Clamp Material - Plating :
Brass - Nickel Plated
Packaging :
Bulk
Number of Levels :
2
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Series :
YS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Voltage :
300V
Housing Material :
Thermoplastic
Screw Thread :
M3.5
Feature :
Interlocking (Side)
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Positions Per Level :
9
Color :
Green
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Current :
10A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pitch :
0.197 5.00mm
Wire Gauge :
16-26 AWG
Datasheets
YS1801500000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek YS1801500000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, YS1801500000G pinout, YS1801500000G datasheet PDF, YS1801500000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek YS1801500000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 2 Levels 16-26 AWG YS