YN5701500000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
YN5701500000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLK 19P SIDE ENTRY 5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Series :
YN
Terminal and Terminal Block Type :
BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Current :
10A
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Screw Thread :
M2.5
Positions Per Level :
19
Clamp Material - Plating :
Brass - Nickel Plated
Wire Gauge :
12-24 AWG
Housing Material :
Thermoplastic
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Pitch :
0.197 5.00mm
Number of Levels :
3
Feature :
Interlocking (Side)
Color :
Green
Voltage :
300V
Datasheets
YN5701500000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek YN5701500000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, YN5701500000G pinout, YN5701500000G datasheet PDF, YN5701500000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek YN5701500000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 3 Levels 12-24 AWG YN