YL3221500000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
YL3221500000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLK 16P SIDE ENTRY 5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Clamp Material - Plating :
Brass - Nickel Plated
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Factory Lead Time :
10 Weeks
Housing Material :
Thermoplastic
Packaging :
Bulk
Series :
YL
Screw Thread :
M2.5
Terminal and Terminal Block Type :
BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Number of Levels :
2
Current :
20A
Pitch :
0.197 5.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Positions Per Level :
16
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage :
300V
Wire Gauge :
12-22 AWG
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Feature :
Interlocking (Side)
Color :
Green
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
YL3221500000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek YL3221500000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, YL3221500000G pinout, YL3221500000G datasheet PDF, YL3221500000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek YL3221500000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 2 Levels 12-22 AWG YL