YK6151003000G
Mfr.Part #
YK6151003000G
Description
CONN BARRIER STRP 10CIRC 0.394"
Pitch :
0.394 10.00mm
Voltage - Rated :
300V
Mounting Type :
Chassis, Panel, Right Angle
Series :
YK615
Bottom Termination :
Solder Tab
Number of Circuits :
10
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Current Rating (Amps) :
25A
Datasheets
YK6151003000G
Bulk 1 Rows Chassis, Panel, Right Angle Barrier Block Solder Tab YK615 0.394 10.00mm 2 Wall (Dual) 10 Circuits Thermoplastic
YK6151003000G Overview
YK6151003000G Features
YK615 series
YK6151003000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK6151003000G Terminal Blocks applications.
  • Communication
  • Blowers
  • Control panels
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"