YK6121103000G
Mfr.Part #
YK6121103000G
Description
CONN BARRIER STRP 11CIRC 0.394"
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Current Rating (Amps) :
25A
Bottom Termination :
PC Pin
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.394 10.00mm
Series :
YK612
Number of Circuits :
11
Voltage - Rated :
300V
Datasheets
YK6121103000G
Bulk 1 Rows Through Hole Barrier Block PC Pin YK612 0.394 10.00mm 2 Wall (Dual) 11 Circuits Thermoplastic
YK6121103000G Overview
YK6121103000G Features
YK612 series
YK6121103000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK6121103000G Terminal Blocks applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"