YK6032433000G
Mfr.Part #
YK6032433000G
Description
CONN BARRIER STRP 24CIRC 0.394"
Current Rating (Amps) :
20A
Voltage - Rated :
300V
Feature :
Flange
Number of Circuits :
24
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Pitch :
0.394 10.00mm
Datasheets
YK6032433000G
Bulk 1 Rows Chassis, Panel Barrier Block Solder Eyelets YK603 0.394 10.00mm 2 Wall (Dual) 24 Circuits Thermoplastic
YK6032433000G Overview
YK6032433000G Features
YK603 series
YK6032433000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK6032433000G Terminal Blocks applications.
  • Instrumentation
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"