YK6032313000G
Mfr.Part #
YK6032313000G
Description
CONN BARRIER STRP 23CIRC 0.394"
Pitch :
0.394 10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Number of Circuits :
23
Current Rating (Amps) :
20A
Feature :
Cover, Flange
Voltage - Rated :
300V
Datasheets
YK6032313000G
Bulk 1 Rows Chassis, Panel Barrier Block Solder Eyelets YK603 0.394 10.00mm 2 Wall (Dual) 23 Circuits Thermoplastic
YK6032313000G Overview
YK6032313000G Features
YK603 series
YK6032313000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK6032313000G Terminal Blocks applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"