YK6031033000G
Mfr.Part #
YK6031033000G
Description
CONN BARRIER STRP 10CIRC 0.394"
Current Rating (Amps) :
20A
Number of Circuits :
10
Mounting Type :
Chassis, Panel
Steel
Feature :
Flange
Series :
YK603
Voltage - Rated :
300V
Bottom Termination :
Solder Eyelets
Pitch :
0.394 10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Datasheets
YK6031033000G
Bulk 1 Rows Chassis, Panel Barrier Block Solder Eyelets YK603 0.394 10.00mm 2 Wall (Dual) 10 Circuits Thermoplastic
YK6031033000G Overview
YK6031033000G Features
YK603 series
YK6031033000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK6031033000G Terminal Blocks applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"