YK4211603000G
Mfr.Part #
YK4211603000G
Description
CONN BARRIER STRP 16CIRC 0.325"
Voltage - Rated :
300V
Number of Circuits :
16
Current Rating (Amps) :
20A
Pitch :
0.325 8.26mm
Barrier Type :
2 Wall (Dual)
Mounting Type :
Through Hole
Series :
YK421
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Datasheets
YK4211603000G
Bulk 1 Rows Through Hole Barrier Block PC Pin YK421 0.325 8.26mm 2 Wall (Dual) 16 Circuits Thermoplastic
YK4211603000G Overview
YK4211603000G Features
YK421 series
YK4211603000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK4211603000G Terminal Blocks applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"