YK4032433000G
Mfr.Part #
YK4032433000G
Description
CONN BARRIER STRP 24CIRC 0.325"
Current Rating (Amps) :
20A
Pitch :
0.325 8.26mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Voltage - Rated :
300V
Number of Circuits :
24
Datasheets
YK4032433000G
Bulk 1 Rows Chassis, Panel Barrier Block Solder Eyelets YK403 0.325 8.26mm 2 Wall (Dual) 24 Circuits Thermoplastic
YK4032433000G Overview
YK4032433000G Features
YK403 series
YK4032433000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK4032433000G Terminal Blocks applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"