YK4022903000G
Mfr.Part #
YK4022903000G
Description
CONN BARRIER STRP 29CIRC 0.325"
Series :
YK402
Bottom Termination :
PC Pin
Pitch :
0.325 8.26mm
Voltage - Rated :
300V
Mounting Type :
Through Hole
Current Rating (Amps) :
20A
Number of Circuits :
29
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Datasheets
YK4022903000G
Bulk 1 Rows Through Hole Barrier Block PC Pin YK402 0.325 8.26mm 2 Wall (Dual) 29 Circuits Thermoplastic
YK4022903000G Overview
YK4022903000G Features
YK402 series
YK4022903000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK4022903000G Terminal Blocks applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"