YK4012303000G
Mfr.Part #
YK4012303000G
Description
CONN BARRIER STRP 23CIRC 0.325"
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Voltage - Rated :
300V
Barrier Type :
3 Wall (Tri)
Series :
YK401
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Number of Circuits :
23
Pitch :
0.325 8.26mm
Current Rating (Amps) :
20A
Datasheets
YK4012303000G
Bulk 1 Rows Through Hole, Right Angle Barrier Block PC Pin YK401 0.325 8.26mm 3 Wall (Tri) 23 Circuits Thermoplastic
YK4012303000G Overview
YK4012303000G Features
YK401 series
YK4012303000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK4012303000G Terminal Blocks applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"