YK3152833000G
Mfr.Part #
YK3152833000G
Description
CONN BARRIER STRIP 28CIRC 0.3"
Bottom Termination :
Solder Eyelets
Mounting Type :
Chassis, Panel
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Voltage - Rated :
250V
Current Rating (Amps) :
15A
Number of Circuits :
28
Wire Gauge :
16-22 AWG
Pitch :
0.300 7.62mm
Barrier Type :
2 Wall (Dual)
Series :
YK315
Barrier Block
Feature :
Flange
Datasheets
YK3152833000G
Bulk 1 Rows Chassis, Panel Barrier Block Solder Eyelets YK315 0.300 7.62mm 2 Wall (Dual) 28 Circuits Thermoplastic
YK3152833000G Overview
YK3152833000G Features
YK315 series
YK3152833000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK3152833000G Terminal Blocks applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"