YK3040903000G
Mfr.Part #
YK3040903000G
Description
CONN BARRIER STRIP 9CIRC 0.3"
Pitch :
0.300 7.62mm
Voltage - Rated :
300V
Number of Circuits :
9
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Current Rating (Amps) :
15A
Barrier Type :
2 Wall (Dual)
Datasheets
YK3040903000G
Bulk 1 Rows Through Hole Barrier Block Solder Tab YK304 0.300 7.62mm 2 Wall (Dual) 9 Circuits Thermoplastic
YK3040903000G Overview
YK3040903000G Features
YK304 series
YK3040903000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK3040903000G Terminal Blocks applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"