YFF31HC1H153MT000N
Mfr.Part #
YFF31HC1H153MT000N
Package / Case
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Description
CAP FEEDTHRU 0.015UF 50V 1206
EAR99
DC Resistance (DCR) (Max) :
1.5mOhm
Height :
1.4478mm
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Cut Tape (CT)
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Physical Dimension :
L3.2XB1.6XH1.3 (mm)/L0.126XB0.063XH0.051 (inch)
Mount :
Surface Mount
Width :
1.6mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Published :
2009
Series :
YFF-HC
Voltage - Rated DC :
50V
Insertion Loss (dB) :
40 dB
Capacitance :
0.015µF
REACH SVHC :
No SVHC
Insertion Loss :
40dB @ 40MHz ~ 2GHz
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
1206
Length :
3.2mm
Tolerance :
±20%
Current Rating :
10A