YFF18PC0J224MT0H0N
Mfr.Part #
YFF18PC0J224MT0H0N
Description
CAP FEEDTHRU 0.22UF 6.3V 0603
Stock
36
In Stock :
36
Feed Through Capacitors
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Insertion Loss :
40dB @ 3MHz ~ 1GHz
Mount :
Surface Mount
Filter Type :
FERRITE CHIP
Tolerance :
±20%
Series :
YFF-P
Case Code (Metric) :
1608
Package / Case :
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Height :
889μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
2012
Capacitance :
0.22µF
Insertion Loss (dB) :
40 dB
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) (Max) :
30mOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Voltage - Rated DC :
6.3V
Current Rating :
4A