YFF18AC1H221MT0Y0N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
YFF18AC1H221MT0Y0N
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
AUTOMOTIVE GRADE FEED THROUGH FI
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Feed Through Capacitors
Physical Dimension :
L1.6XB0.8XH0.6 (mm)/L0.063XB0.031XH0.024 (inch)
Insertion Loss :
30dB @ 800MHz ~ 6GHz
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
300mOhm
Series :
YFF-AC
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6mm
Capacitance :
220pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Height :
700μm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
HTS Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Number of Functions :
1
Published :
Voltage - Rated :
50V
Width :
0.8mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current :
1A