YFF18AC0G106MT0YHE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
YFF18AC0G106MT0YHE
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
AUTOMOTIVE GRADE FEED THROUGH FI
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Feed Through Capacitors
Tolerance :
±20%
Current :
4 A
Qualification :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
10 µF
Voltage - Rated :
4V
Temperature Coefficient :
Package :
Digi-Reel?
Height (Max) :
0.028" (0.70mm)
Brand :
TDK
Product Category :
Feed Through Capacitors
Series :
YFF-AC
Product Type :
Subcategory :
Filters
Insertion Loss :
40dB @ 90MHz ~ 1.8GHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Packaging :
MouseReel
RoHS :
Details
Mounting Type :
Surface Mount
TDK
Package / Case :
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Thread Size :
DC Resistance (DCR) (Max) :
10MOhm