YB03KW01-5C24-JB
Mfr.Part #
YB03KW01-5C24-JB
Description
INDICATOR PB REC RED 24V ILLUM
Factory Lead Time :
14 Weeks
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Panel Cutout Dimensions :
0.63 (16.00mm)
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Lamp Color :
Red
Ratings :
AC
Lens Size :
21.00mmx15.00mm
Current :
10mA
Voltage :
24V
Termination :
Quick Connect
Published :
Lens Color :
White
Datasheets
YB03KW01-5C24-JB
Introducing NKK Switches YB03KW01-5C24-JB from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:24V, YB03KW01-5C24-JB pinout, YB03KW01-5C24-JB datasheet PDF, YB03KW01-5C24-JB amp .Beyond NKK Switches YB03KW01-5C24-JB ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.