YB02KW01-5F12-JB
Mfr.Part #
YB02KW01-5F12-JB
Description
INDICATOR PB 12V GRN ILL CLR CAP
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Published :
Lead Free :
Contains Lead
Type :
LED
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Lens Size :
15.00mm Dia
Color :
Black
Lens Color :
White
Termination :
Quick Connect
Panel Cutout Dimensions :
0.63 (16.00mm)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Ratings :
AC
Voltage :
12V
Datasheets
YB02KW01-5F12-JB
Introducing NKK Switches YB02KW01-5F12-JB from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:12V, YB02KW01-5F12-JB pinout, YB02KW01-5F12-JB datasheet PDF, YB02KW01-5F12-JB amp .Beyond NKK Switches YB02KW01-5F12-JB ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.