YB02KW01-5D24-JB
Mfr.Part #
YB02KW01-5D24-JB
Description
LED PANEL INDICATOR AMB 24V
Lens Size :
16.00mm Dia
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Termination :
Solder
Published :
Lamp Color :
Amber
Factory Lead Time :
8 Weeks
Ratings :
DC
Voltage :
24V
Panel Cutout Dimensions :
0.63 (16.00mm)
Illumination Color :
Orange
Current :
10mA
Type :
LED
Datasheets
YB02KW01-5D24-JB
Introducing NKK Switches YB02KW01-5D24-JB from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:24V, Type:LED, YB02KW01-5D24-JB pinout, YB02KW01-5D24-JB datasheet PDF, YB02KW01-5D24-JB amp .Beyond NKK Switches YB02KW01-5D24-JB ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.